Inštalácia Inteligentných systémov

Tak, ako sa posúva vpred ľudstvo, ruka v ruke s ním idú aj rôzne výdobytky moderného sveta. Medzi ne patria inteligentné systémy alebo SMART domácnosti, ktoré sa čoraz viac dostávajú do obľuby širokej verejnosti. S týmito technológiami sa spájajú možnosti ovládať domácnosť cez telefón, tablet alebo na diaľku jedným klikom. Napojiť sa dá čokoľvek. Od vypnutia svetiel v celom byte, stiahnutie žalúzií pri ostrom slnku alebo zapnutí kúrenia pri nízkej teplote. A to všetko automaticky! Viete však nastaviť aj celkové vypnutie elektrospotrebičov, svetiel alebo prívodu vody, keď odchádzate z domu. Veď kto by si nechcel niečo uľahčiť, ak sa to dá? Inteligentná inštalácia sa môže urobiť priamo počas stavby domu alebo prerobenia bytu. Ak sa však pre túto možnosť rozhodnete neskôr a nechcete už vŕtať alebo sekať do stien, vieme urobiť dodatočnú inštaláciu za použitia bezdrôtových modulov niko home control, LOXONE Air, ale aj SHELLY, SONNOF, FIBARO.

JEDNA APLIKÁCIA RIADI VŠETKO

V súčasnosti je vďaka inteligentným systémom možné ovládať rôzne prvky, ako napríklad:

OVLÁDANIE: Pomocou tlačidiel, kombinovaných prvkov, tabletu ,cez telefón, možnosť ovládať hlasovo, alebo napríklad stlačením nakonfigurovaného tlačidla vypnúť všetko naraz.

OSVETLENIE: Zapínanie či stmievanie jednotlivých svetiel, ale taktiež aj tlmenie farby RGB zdrojov a ovládanie scén.

POHONY ROLIET, ŽALUZIÍ, BRÁN,…: Od nastavení na diaľku, s ochranou pri silnom vetre, až po nastavenie tienenia pri nechcených slnečných lúčoch.

ZÓNOVÁ REGULÁCIA KÚRENIA/CHLADENIA: Individuálne nastavenie teploty v každej miestnosti.

REKUPERÁCIA: Manuálna alebo automatická regulácia ventilátorov alebo rekuperačných jednotiek.

ČERPADLÁ: Spustenie zavlažovania, čističky odpadových vôd alebo rôznych súčastí bazéna (napríklad filtračného čerpadla, ohrevu vody, stiahnutia ochranného krytu).

MONITOROVANIA SPOTREBY ENERGIE: Monitorovanie aktuálnej či celkovej  spotreby ENERGIÍ (elektrina, voda, plyn) alebo jeho úniku, s možnosťou uzavretia prívodu pri odchode z bytu.

VIDEOVRÁTNIK: Kontrolovanie videa priamo na telefóne, vrátane možností vzdialeného otvárania elektrického zámku či brány.

BEZPEČNOSŤ: Možnosť prepojiť s KAMEROVÝM alebo ZABEZPEČOVACÍM systémom.

TÝŽDENNÝ PLÁN: Nastavenie časových harmonogramov, scén, kúrenia a mnoho ďalšieho.

Máte záujem o inteligentné systémy ?